Grota solna – Podgórze, Łagiewniki, Ruczaj – Kraków

Zapraszamy także na inne zajęcia odbywające się w grocie:

 

Zobacz także:

Grota solnaSerdecznie zapraszamy wszystkich, którzy postanowili zatroszczyć się o zdrowie do naszej Mikroklimatycznej Groty Solno – Jodowej „Halit”.

Uwaga! Promocja – Happy Hours w Grocie Solnej! Szczegóły na stronie głównej.

Korzystając z dobroczynnego działania soli znacząco redukujemy stres, pogłębiamy i spowalniamy oddychanie, podnosimy zdolność koncentracji, cieszymy się świeżością, wspomagamy leczenie różnego rodzaju schorzenia oraz opóźniamy procesy starzenia się skóry.

Powietrze wypełniające grotę solno – jodową jest bogate w cenne mikroelementy, pozbawione bakterii oraz poprzez zastosowanie odpowiednich filtrów nie zawiera zanieczyszczeń charakterystycznych dla współczesnego środowiska miejskiego.

Starając się o unikalność naszej groty systematycznie dostarczamy do pomieszczenia zabłocką mgiełkę solankową, która charakteryzuje się wyjątkowo wysoką koncentracją jonów wielu pierwiastków: 110 mg jodu, 130 mg bromu, 800 mg wapnia, 400 mg magnezu w 1 litrze roztworu. Tak bogaty skład chemiczny solanki stanowi ewenement na skalę światową, gdyż zazwyczaj stężenie jonów jodu rzadko przekracza 25 mg na litr, a bromu 30 mg/litr.

W grocie solno – jodowej naturalne działanie lecznicze i relaksujące jest wzbogacone o niebagatelne walory muzyko- i koloroterapii. Dzisiaj nikt już nie poddaje w wątpliwość terapeutycznego oddziaływania barw i dźwięków na organizm ludzki. Stonowana, łagodna muzyka wycisza wewnętrznie.  Zamontowany w grocie system oświetlenia uzupełnia walory relaksacyjne jaskini. Dzięki niemu możliwe jest staranne operowanie światłem i barwą.

W piaskownicy przeznaczonej dla naszych najmłodszych klientów, systematycznie dostarczamy bocheńską sól, a w bajorku solnym wraz z kaskadą przepływa na godzinę 300 litrów równie bogatej w minerały bocheńskiej solanki jodowo- bromowej ze znaczną zawartością jonów wapnia i magnezu.

Ponadto, w grocie są zainstalowane lampy UV co powoduje, że wdychacie Państwo powietrze wolne od drobnoustrojów i nie narażacie się na kontakt z bakteriami wywołującymi różnego rodzaju infekcje.Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że dzięki temu, iż promieniowanie UV-C nie wydostaje się na zewnątrz podczas pracy lampy, nie oddziałuje ono na osoby przebywające w pomieszczeniu.

NOWOŚĆ-jonizator plazmowy zabijający wszelkie bakterie,wirusy,grzyby oraz neutralizuje przykre zapachy, cząsteczki kurz oraz  alergeny.

Seans w naszej grocie trwa 50 minut.

Krystaliczna sól kamienna jest naturalnym jonizatorem, efektywnie poprawia jakość powietrza, produkując jony ujemne, które w ogromnych ilościach znajdują się nad morzem, przy wodospadach, po burzy , przez co pozwala polepszyć kondycję zdrowotną i działa wspomagająco przy leczeniu wielu chorób.

CHORÓB PŁUC I OSKRZELI

 • Choroby górnych dróg oddechowych,
 • Częste zapalenia migdałków,
 • Zatoki,
 • Częste przeziębienia, grypy itp.
 • Astma oskrzelowa,
 • Chroniczne zapalenie oskrzeli z elementami astmatycznymi,
 • Przewlekłe zapalenie płuc,
 • Pozostałe typowe choroby płuc i oskrzeli.

 

SCHORZEŃ SERCOWO- NACZYNIOWYCH

 • Niewydolność krążenia,
 • Stany pozawałowe,
 • Nadciśnienie.

 

ALERGII I UCZULEŃ RÓŻNEGO TYPU

DYSFUNKCJI WEGETATYWNEGO UKŁADU NERWOWEGO

 • Zaburzenia krążenia uwarunkowane naruszeniem wyższych poziomów regulacji aktywności naczyniowej,
 • Zaburzenia ruchów jelita grubego.

 

SCHORZEŃ DERMATOLOGICZNYCH

 • Łuszczyca,
 • Zapalenie skóry.

 

SPADEK ODPORNOŚCI NA STRES, NERWICE, PRZEMĘCZENIA

PRZECIWWSKAZANIA:

-NADCZYNNOŚĆ TARCZYCY

-STANY CHOROBOWE W INTENSYWNEJ FAZIE PRZEBIEGU

-NOWOTWORY

-KLAUSTROFOBIA

 

Dodatkowo, odpowiednie do wyciszenia oświetlenie groty oraz wygodne fotele, pozwolą zapomnieć o otaczającej rzeczywistości do tego stopnia, iż po godzinnym relaksie poczujecie się Państwo tak, jak po kilkudniowym udanym wypoczynku.

Nasza grota to idealne miejsce na spotkania z grupą znajomych,spotkania tematyczne,etc….

W związku z tym, iż nasza oferta jest kierowana nie tylko do klientów indywidualnych, ale również do grup zorganizowanych, bardzo prosimy o wcześniejszą rezerwację i ustalenie najdogodniejszego terminu dla Państwa.

Jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu:
poniedziałek – piątek w godzinach 12-21; sobota i niedziela w godzinach 10-18
W godzinach przedpołudniowych zapraszamy grupy zorganizowane: przedszkola, domy seniora, etc.

Seanse odbywające się od poniedziałku do piątku i zaczynające się o godzinie 19,20  są przeznaczone dla osób dorosłych ( bez udziału dzieci). W soboty i niedziele seans bez udziału dzieci rozpoczyna się o godzinie  16.00 i 17.00.

W każdą środę o godzinie 20.00 w grocie solnej odbywa się koncert na misy i gongi tybetańskie.

Grupy zorganizowane mogą korzystać z terapii także w godzinach przedpołudniowych.

W tym miejscu znajdują się najczęściej zadawane pytania związane z korzystaniem z Groty

Serdecznie Zapraszamy

W Oferta |