Grota solna – Podgórze, Łagiewniki, Ruczaj – Kraków

Zapraszamy także na inne zajęcia odbywające się w grocie:

 

Zobacz także:

Grota solnaSerdecznie zapraszamy wszystkich, którzy postanowili zatroszczyć się o zdrowie do naszej Mikroklimatycznej Groty Solno – Jodowej „Halit”.

Seans w naszej grocie trwa 50 minut.

Jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu!

Seanse odbywające się od poniedziałku do piątku i zaczynające się o godzinie 19:00 i 20:00  są przeznaczone dla osób dorosłych (bez udziału dzieci). W soboty i niedziele seans bez udziału dzieci rozpoczyna się o godzinie  15:00 oraz 16:00.

Grupy zorganizowane mogą korzystać z terapii także w godzinach przedpołudniowych.

UWAGA! DODATKOWE ATRAKCJE W GROCIE SOLNEJ!

W każdy wtorek o godzinie 20:00 w grocie solnej odbywają się zajęcia relaksacyjne, w środy, piątki oraz ostatnie soboty miesiąca o godzinie 20.00 odbywa się koncert na misy i gongi tybetańskie, a w czwartki, także o 20:00 Qui-Gong. Wszystkie zajęcia objęte są dodatkową opłatą.

W tych godzinach niemożliwe jest odbycie normalnego seansu w Grocie.

GROTA SOLNA

Korzystając z dobroczynnego działania soli znacząco redukujemy stres, pogłębiamy i spowalniamy oddychanie, podnosimy zdolność koncentracji, cieszymy się świeżością, wspomagamy leczenie różnego rodzaju schorzenia oraz opóźniamy procesy starzenia się skóry.

Powietrze wypełniające grotę solno – jodową jest bogate w cenne mikroelementy, pozbawione bakterii oraz poprzez zastosowanie odpowiednich filtrów nie zawiera zanieczyszczeń charakterystycznych dla współczesnego środowiska miejskiego.

Starając się o unikalność naszej groty systematycznie dostarczamy do pomieszczenia zabłocką mgiełkę solankową, która charakteryzuje się wyjątkowo wysoką koncentracją jonów wielu pierwiastków: 110 mg jodu, 130 mg bromu, 800 mg wapnia, 400 mg magnezu w 1 litrze roztworu. Tak bogaty skład chemiczny solanki stanowi ewenement na skalę światową, gdyż zazwyczaj stężenie jonów jodu rzadko przekracza 25 mg na litr, a bromu 30 mg/litr.

W grocie solno – jodowej naturalne działanie lecznicze i relaksujące jest wzbogacone o niebagatelne walory muzyko- i koloroterapii. Dzisiaj nikt już nie poddaje w wątpliwość terapeutycznego oddziaływania barw i dźwięków na organizm ludzki. Stonowana, łagodna muzyka wycisza wewnętrznie.  Zamontowany w grocie system oświetlenia uzupełnia walory relaksacyjne jaskini. Dzięki niemu możliwe jest staranne operowanie światłem i barwą.

W piaskownicy przeznaczonej dla naszych najmłodszych klientów, systematycznie dostarczamy bocheńską sól, a w tężni solankowej powstaje mgiełka bogata w minerały bocheńskiej solanki jodowo- bromowej ze znaczną zawartością jonów wapnia i magnezu.

Ponadto, w grocie są zainstalowane lampy UV co powoduje, że wdychacie Państwo powietrze wolne od drobnoustrojów i nie narażacie się na kontakt z bakteriami wywołującymi różnego rodzaju infekcje.Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że dzięki temu, iż promieniowanie UV-C nie wydostaje się na zewnątrz podczas pracy lampy, nie oddziałuje ono na osoby przebywające w pomieszczeniu. Dodatkowo, aby mieć stuprocentową pewność, że powietrze w grocie jest pozbawione bakterii zamontowaliśmy jonizator plazmowy zabijający wszelkie bakterie,wirusy,grzyby oraz neutralizuje przykre zapachy, cząsteczki kurzu oraz  alergeny.

Krystaliczna sól kamienna jest naturalnym jonizatorem, efektywnie poprawia jakość powietrza, produkując jony ujemne, które w ogromnych ilościach znajdują się nad morzem, przy wodospadach, po burzy , przez co pozwala polepszyć kondycję zdrowotną i działa wspomagająco przy leczeniu wielu chorób.

WSKAZANIA:

CHOROBY PŁUC I OSKRZELI

 • Choroby górnych dróg oddechowych
 • Częste zapalenia migdałków
 • Zatoki
 • Częste przeziębienia, grypy itp.
 • Astma oskrzelowa
 • Chroniczne zapalenie oskrzeli z elementami astmatycznymi
 • Przewlekłe zapalenie płuc
 • Pozostałe typowe choroby płuc i oskrzeli

SCHORZENIA SERCOWO- NACZYNIOWE

 • Niewydolność krążenia
 • Stany pozawałowe
 • Nadciśnienie

ALERGIE I UCZULENIA RÓŻNEGO TYPU

DYSFUNKCJA WEGETATYWNEGO UKŁADU NERWOWEGO

 • Zaburzenia krążenia uwarunkowane naruszeniem wyższych poziomów regulacji aktywności naczyniowej
 • Zaburzenia ruchów jelita grubego

SCHORZENIA DERMATOLOGICZNE

 • Łuszczyca
 • Zapalenie skóry

SPADEK ODPORNOŚCI NA STRES, NERWICE, PRZEMĘCZENIA

 

PRZECIWWSKAZANIA:

 • NADCZYNNOŚĆ TARCZYCY
 • STANY CHOROBOWE W INTENSYWNEJ FAZIE PRZEBIEGU
 • NOWOTWORY
 • KLAUSTROFOBIA

 

Dodatkowo, odpowiednie do wyciszenia oświetlenie groty oraz wygodne fotele, pozwolą zapomnieć o otaczającej rzeczywistości do tego stopnia, iż po godzinnym relaksie poczujecie się Państwo tak, jak po kilkudniowym udanym wypoczynku.

Nasza grota to idealne miejsce na spotkania z grupą znajomych, spotkania tematyczne, etc.

W związku z tym, iż nasza oferta jest kierowana nie tylko do klientów indywidualnych, ale również do grup zorganizowanych, bardzo prosimy o wcześniejszą rezerwację i ustalenie najdogodniejszego terminu dla Państwa.

W tym miejscu znajdują się najczęściej zadawane pytania związane z korzystaniem z Groty

Serdecznie zapraszamy!

W Oferta |