Joga – Ruczaj, Łagiewniki, Podgórze – Kraków

 

joga_agata110 Agata Rozkocha

Swoją przygodę z jogą zaczęłam w 2003r. Trafiłam na zajęcia do Romka Grzeszykowskiego i pod jego okiem zaczęłam intensywnie praktykować. W 2013 roku zostałam nauczycielem Introductory II oraz odwiedziłam Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute w Punie gdzie uczęszczałam na zajęcia Geety Iyengar, Abhijatą Shridar oraz Prashant S. Iyengar. Brałam udział w licznych warsztatach m.in. Lois Steinberg,Dean Learner,ks Joe Pereira, Manuoso Manos. Z niesłabnącym entuzjazmem dalej się kształcę i rozwijam. Joga stała się dla mnie sposobem na życie.Zrezygnowałam z zawodu farmaceuty, by móc poświęcić się jodze. W 2015 roku zdałam egzamin Junior I. Dodatkowo jestem członkiem zarządu Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce. Joga to nie tylko aktywność fizyczna, to także podejście do ludzi i do świata.

 

 

joga

Grzegorz Bryda – socjolog, pracownik naukowy, dyplomowany nauczyciel jogi w stopniu Intruductory II (w trakcie szkolenia Junior I). Wiedzę i umiejętności rozwija pod okiem Kasi Pilorz, Ewy Wardzały i Romka Grzeszykowskiego (Joga Iyengara), a także Maćka Wieloboba (Vinyasa Krama). Jogiczną praktykę doskonalił na warsztatach prowadzonych przez Abhijatę Iyengar (Pune, Indie, Rajiva i Swati Chanchani (Dehradun, Indie), Rudrę Gowdę (Rishikesh, Indie), Lois Steinberg (USA), Deana Learnera (USA) i Stephane Lalo (Francja). Jogę praktykuje od 1992 roku. Prowadzi regularne zajęcia dla dorosłych i dzieci (Joga4Kids).
„Joga to moja filozofia na życie codzienne. Systematyczna praktyka jogi wysubtelnia ciało i zmysły, kształtuje samodyscyplinę i wewnętrzną harmonię, uczy dystansu do siebie i codzienności”
joga

joannajuchaJoanna Jucha– certyfikowany instruktor MP FIT SPORT ACADEMY Katarzyny Kuśnierz. Absolwentka PWST we Wrocławiu, wadowiczanka, związana z Krakowem. Obok ćwiczeń metodą Pilates od 4 lat praktykuje również Jogę metodą B.K.S Iyengara. W swoich treningach stawia na stworzenie równowagi w ciele, aby dbając o świetną sylwetkę nie zapomnieć o zdrowiu naszego ciała i przede wszystkim czuć się w nim doskonale.

Piloga to trening BODY&MIND, który uczy prawidłowej pracy mięśni i oddechu. Czerpiąc z metody Pilates i Jogi będę prowadziła dla Państwa zajęcia na których podczas mądrego i bezpiecznego treningu wzmocnimy mięśnie centrum i wrócimy do prawidłowej postawy naszego ciała. Bardzo ważna jest dla mnie harmonia ciała i umysłu, dlatego stawiam akcent na to, aby pracując nad sylwetką nie zapomnieć o świadomym oddechu i osiągnąć odprężenie.  Zapraszam serdecznie! 

_MG_0164_e7e547Jakub Rajtar-Zembaty

Jestem licencjonowanym fizjoterapeutą zafascynowanym holistycznym podejściem do człowieka. Moja osobista droga przez trening pozwoliła mi odnaleźć Hatha Jogę, której jestem propagatorem zarówno pod kątem praktycznym jak i naukowym. W swojej pracy w gabinecie oraz na sali cenię sobie kontakt z drugim człowiekiem, któremu pomagam przywrócić bądź utrzymać zdrowie na wysokim poziomie. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem i właścicielem psa o imieniu Leonard.

Moją przygoda z ruchem rozpoczęła się od pasji do tańca współczesnego, który był w moim życiu blisko przez 8 lat. Z czasem chcąc się rozwijać postanowiłem wziąć udział w kursie instruktora fitness. Okazało się, że pracując na sali fitness mogę połączyć wszystkie swoje pasje: pracę z drugim człowiekiem, wiedzę z fizjoterapii oraz ruch. Gdy już udało mi się wszechstronnie poznać świat fitness, zrozumiałem jak ważny jest mentalny aspekt treningu fizycznego.  Stąd podjąłem decyzję
o szkoleniach z zakresu form Body&Mind. Najpierw zdecydowałem się na kurs z metody Pilates, który nauczył mnie kontroli relacji umysł a ciało. Jakiś czas później rozpocząłem własną praktykę Hatha Jogi i gdy poczułem się już gotowy do nauczania podjąłem się realizacji kursu w Stowarzyszeniu Jogi Akademickiej pod kierunkiem prof. Janusza Szopy. Obecnie jestem studentem Studiów Uzupełniających Magisterskich z zakresu fizjoterapii, gdzie współpracując z Zakładem Geriatrii i Reumatologii na AWF-ie w Krakowie kontynuuję badania nad Hatha Jogą. Moja praca dyplomowa dotyczy zastosowania Hatha Jogi do usprawniania pacjentów po 65 roku życia.

Serdecznie zapraszam na zajęcia, treningi personalne i do gabinetu.

Wykształcenie

Studia licencjackie na kierunku fizjoterapii w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia, studia magisterskie kontunuuje na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej w specjalizacji Hatha Joga zdobył w Stowarzyszeniu Jogi Akademickiej w Częstochowie.

Osiągnięcia

 • I miejsce- New Face Talent 2011 Praga, Czech Republic
 • Wyróżnienie- Konferencja Studenckich Kół Naukowych 2011 za pracę pt. „Pilates dziś, wczoraj i jutro”
 • III miejsce- Konferencja Studenckich Kół Naukowych 2013 za pracę pt. „Zastosowanie Hatha Jogi w rehabilitacji”
 • III miejsce- Konferencja Studenckich Kół Naukowych w Nowym Targu 2013 za pracę pt. „Zastosowanie Hatha Jogi w rehabilitacji”

Szkolenia Fitness

 • Licencja B Aerobic&Step Jannie Lindeque
 • TBC Education Jannie Lindeque
 • Power Barbell Education Jannie lindeque
 • Step Games Workshop Jannie Lindeque
 • Flow Tonic® Basic Education Andreas Goller
 • Step Variations and Tone Andreas Goller
 • Step and Dance Balazs Fuzessy
 • Education Pilates Basic Daniela Pignata
 • IO Ball® Education Daniela Pignata
 • Fitness Yoga Anja Ringkamp
 • Licencja A Aerobic&Step Julio Papi
 • Power Stretch® Education Julio Papi
 • Portdebrass® Education Julio Papi
 • Mental Body Education Marta Wawszczyk
 • Aerobic Ball Education Marta Wawszczyk
 • Wyjazd szkoleniowy do Niemiec 2 tygodnie z prezenterami IFAA w Mannheim „Pfitzenmeier Studios”
 • Intergrated Functional Training Julio Papi (Praga,Czech Republic)
 • Power Stretch- update Julio Papi (Praga, Czech Republic)
 • B.E.S.T. (I, II) for personal trainer David Stauffer
 • Functional Training for personal trainer Stefano Carlini
 • Indoor Walking Program Sasha Antoniutti
 • BodyART day
 • Konwencje Fitness (Euro Fitness School, Face Czech Academy, IFAA, AerobicMania, FIF Italy)

 

Myślenie jest panem zmysłów, prana jest panem myślenia”.

Hatha Joga Pradipika IV,29

Hatha joga składa się z rozluźniających i uspokajających ćwiczeń ciała, pracy z oddechem służącej skupieniu umysłu, wyciszającej emocje i poprawiającej koncentrację. Praktyka hatha jogi uczy bycia w teraźniejszości. Asany – pozycje jogi, prowadzą do całkowitej koncentracji na ciele, a zagłębiając się w teraźniejszej chwili, dajemy odpocząć umysłowi od codziennych spraw. Systematyczne praktykowanie asan to proces doświadczania ciała, poznawania swoich możliwości, ale również przezwyciężania ograniczeń cielesnych i psychicznych. Stanowi to potencjał zmieniania wzorców zachowań praktykującego, przez co zmienia się struktura umysłu. Uwaga przenika od ciała zewnętrznego do wewnętrznego, gdzie ciało i umysł stanowią harmonię. Joga kieruje nas od stresu do jego redukcji, od złego samopoczucia do dobrego, od namiętności do współodczuwania. Asany zaprowadzają równowagę w naszym ciele, w każdej pozycji odnajdujemy środek ciężkości. Joga jest otwarciem na reakcje własnego ciała i umożliwia lepszą relację z własnym ja. W hatha jodze wyróżnia się pozycje stojące, które odświeżają umysł i ciało, a także uczą właściwej postawy i ruchu. Pozycje odwrócone które odciążają kręgosłup, pozbawiają napięć, uaktywniają części ociężałe, poprawiają krążenie i wzmacniają system nerwowy. Skłony do przodu usuwają zmęczenie oraz regulują ciśnienie krwi. Wygięcia do tyłu dodają energii, uelastyczniają kręgosłup, umysł i ciało stają się czujne. Ostatni rodzaj pozycji to skręty ciała, które redukują sztywność w ciele i poprawiają pracę układu pokarmowego. W miarę praktyki hatha jogi, która zwraca szczególną uwagę na precyzję wykonywanych asan, w pozycji odnajduje się swobodę. Kiedy asana jest poprawna, oddech płynie we właściwy sposób. Podczas ćwiczeń należy skierować całą uwagę na oddech, aby w ten sposób pohamować strumień myśli. Świadome oddychanie koncentruje umysł na obecnym momencie.

Joga to metafora życia: w asanach odnajdujemy nasze centrum, co pomaga nam odczuć je w całym naszym życiu i podążyć właściwa drogą. Ćwiczcie jogę z zachwytem, odprężeniem i radością. Zapraszam Wszystkich na wspólną praktykę.

 

W Oferta |