Pytania i odpowiedzi

Czy seanse w grocie organizowane są o określonych godzinach?

Tak, seanse w grocie rozpoczynają się o pełnej godzinie – prosimy o wcześniejsze przybycie.

 

Co należy zabrać do groty?

Ze względu na znajdującą się na podłodze sól – prosimy ze sobą przynieść grube skarpetki lub klapki. Spacerując po takiej soli w skarpetach można znakomicie wymasować stopy (szczególnie wskazane u dzieci – płaskotopie etc.)

 

Czy wymagana jest wcześniejsza rezerwacja terminu?

Tak, prosimy o wcześniejszą rezerwację terminu oraz poinformowanie nas o ewentualnej nieobecności.

 

Czy we wszystkich seansach mogą uczestniczyć dzieci?

Pobyt w grocie od godz. 19:00 przeznaczony jest dla osób dorosłych, które chcą w ciszy i spokoju zrelaksować się, nie narażając się na hałas i inne uciążliwe zachowania ze strony dzieci.

 

Od jakiego wieku można przyprowadzać dzieci do groty solnej?

W zasadzie nie ma ograniczeń wiekowych, które warunkowałyby możliwość korzystania z  inhalacji w grocie solnej. W naszych grocie usług korzystają mamy z pociechami mającymi nawet 4, 5 miesięcy; w razie niejasności najlepiej poradzić się lekarza prowadzącego, czy nie zauważa przeciwwskazań.

 

Często osoby niepokoją się, że w grocie solnej mogą zarazić się od innych klientów różnego rodzaju infekcjami – czy to prawda?

W naszej grocie powietrze jest cały czas filtrowane przez 2 lampy UV (z licznikiem godzin) powodując, że nie ma możliwości zarazić się od innych osób jakąkolwiek chorobą. Lampy UV, które zainstalowano w grocie solnej są tak skonstruowane, iż promieniowanie UV-C nie wydostaje się na zewnątrz. Podczas pracy lampy UV, w pomieszczeniu mogą przebywać ludzie, bez narażenia na jakiekolwiek niebezpieczeństwo, w odróżnieniu od lamp bezpośredniego działania.

 

Niektórzy poddają pod wątpliwość skuteczność terapii w grotach solnych, jakie są fakty?

Jod, który jest głównym czynnikiem wpływającym na wzrost odporności człowieka, a który w dużych ilościach zawarty jest w soli (w soli z Morza Martwego nie ma go wcale) podlega migracji, powodując, iż z czasem jest go w soli coraz mniej. Toteż w grotach, tzw. suchych po pewnym czasie nie ma go praktycznie wcale, pomieszczenia te zatem można uznać jedynie za miejsca relaksu. Jedynie groty wyposażone w tężnie solankowe oraz inne urządzenia, do których stale dostarczana jest  sól bogata w jod, brom oraz inne cenne pierwiastki można uznać za miejsca terapeutyczne w pełnym tego słowa znaczeniu.

 

Czym wyróżnia się wasza grota na tle konkurencji?

W Krakowie jesteśmy jedyną grotą, która oferuje dodatkowe, prócz tężni solankowej urządzenia z mgiełką jodowo-bromową powodując, iż  wewnątrz groty faktycznie inhalujemy się powietrzem przesyconym zbawiennymi dla zdrowia pierwiastkami.