Sauna infrared – Podgórze, Łagiewniki, Ruczaj – Kraków

Temp. 38-60 stopni C – może z niej korzystać każdy!
Spalanie tkanki tłuszczowej, zmniejszenie cellulitu, wspomaga leczenie bólów mięśniowych, kontuzji, chorób stawowych, łagodzi bóle związane z dyskopatią.

Efektem jest znaczny spadek zawartości tłuszczu (nie tylko wody) w bardziej komfortowych warunkach (niższa temperatura) niż odbywa się to w saunach tradycyjnych. W czasie trwania sesji w kabinie infrared podnosi się adoptowanie tlenu, a co za tym idzie poprawia krążenie. Uwalniane zostają toksyny, tłuszcz i woda. Skóra zostaje oczyszczona, robi się miękka i elastyczna. W zauważalny sposób niweluje się cellulit, a skóra się ujędrnia i nabiera kolorytu. Jest to świetna forma relaksu i wypoczynku przy dźwiękach muzyki.

 

Wyjątkowość usługi w saunie typu infrared polega na tym, że ponad 80% energii przepływającej przez nasze ciało zamienione zostaje w ciepło, rozgrzewając je „od środka”, a pozostałe 20% energii podczerwonej nagrzewa powietrze. .

W saunie infrared nie występuje zjawisko pary wodnej ani ogrzane powietrze jako czynnik ogrzewający ciało. Elementy te zastąpione zostają prze promienie podczerwone wysyłane z 5 najwyższej jakości promienników IR Philips VITAE.

W trakcie zabiegu w saunie IR promienie podczerwone ogrzewają skórę doprowadzając do rozszerzenia naczyń krwionośnych, co znacznie zwiększa przepływ krwi. Dzięki temu  nasza skóra łapie intensywniejszy kolor – świadczy to o fakcie docierania dobrze natlenionej krwi w miejsca gdzie jest jej za mało.Z tego typu i sensów mogą korzystać wszyscy bez względu na wiek.

 

Sauna skóra

 • IR-A – ciepło wnika głęboko pod skórę do naczyń krwionośnych
 • IR-B – ciepło trafia w skórę właściwą
 • IR-C – ciepło ogrzewa wierzchnią warstwę skóry

 

Podczas 10-20 minutowej sesji,  serce przyśpiesza od 50% do 75%. Łatwo domyśleć się, ze takie działania wpływają pozytywnie na nasz metabolizm, który osiąga wyniki porównywalny z ćwiczeniami fizycznymi. Szybszy puls jest zamiennikiem dla szybkiego marszu. Nie pojawia się tu jednak porównywalne podniesienie ciśnienia – dzięki powiększonym naczyniom krwionośnym, w których ruch krwinek jesz szybszy. Sód, alkohol, nikotyna, cholesterol czy ciężkie metale (kadm, ołów, cynk, aluminium) magazynowane są przez nasz organizm, a są to najzwyklejsze zbędne toksyny. Ich eliminowania najłatwiejsze jest poprzez pocenie się. Sauna oczywiście przyśpiesza ten naturalny proces.

Medycyna stosuje promieniowanie podczerwone do łagodzenia bólów występujących przy dyskopatii, złamaniach, zbyt forsownych ćwiczeniach  i menstruacji, a także jako czynnik przyspieszający leczenie skaleczeń i szoku pourazowego. Systematyczne seanse w saunie ogrzewanej promiennikami podczerwieni daje podobny efekt dla organizmu ludzkiego jak regularne zajęcia fizyczne. Rozgrzewanie ciała powoduje powiększenie się pojemności serca, wzrost tętna – przepływu krwi oraz wzmożone spalanie kalorii wynikające z pocenia się, a zatem utratę wagi ciała.

Ubytek kalorii podczas 15-minutowego przebywania w kabinie, to utrata ok. 800 kcal, co odpowiada ilości spalonej podczas przebiegnięcia 5-6 km. Delikatne ciepło, brak krępującego ciało odzienia, nastrój spokoju i swobody oraz świadomość pożytków wynikających z korzystania z kabiny ogrzewanej promiennikami podczerwieni, powoduje naturalny odpływ napięcia i stresów dnia codziennego.

Z tego sposobu relaksu można korzystać bez ograniczeń, zarówno co do częstotliwości jak i wieku.

Nadmiar promieniowania nie powstaje, ponieważ po osiągnięciu nasycenia, reszta promieni przenika przez tkanki, bez żadnych niepożądanych skutków. Unikalność saun na podczerwień (infrared) polega na tym, że ponad 80% energii penetrującej nasze ciało przekształca się w ciepło, rozgrzewając je „od wewnątrz”,  a tylko niecałe 20% energii podczerwonej ogrzewa powietrze. Tradycyjna sauna musi polegać na pośrednich sposobach ogrzewania (prądy powietrza, następnie przewodzenie) co w konsekwencji powoduje bezpośredni kontakt gorącego powietrza ze skórą a następnie ogrzanie organizmu „od zewnątrz”.

Sauny niskotemperaturowe (sauny infrared) zyskują coraz większą ilość zwolenników nie tylko w Europie, ale także i w Polsce. Wynika to głównie z kilku powodów:

 • z saun niskotemperaturowych mogą korzystać praktycznie wszyscy bez ograniczeń wiekowych;
 • można korzystać z nich w ubraniu (sportowcy);
 • można korzystać z nich przy otwartych drzwiach (sauny infrared nie stwarzają problemów dla osób  z klaustrofobią czy dusznościami);
 • doskonale nadają się do spalania tkanki tłuszczowej;

Energia podczerwieni oddziaływuje na tkankę, pobudza krążenie krwi poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych znajdujących się w podskórnych tkankach. Dopływ energii pobudza przemianę materii, w efekcie zmniejszając objętość tkanki tłuszczowej. W saunie tradycyjnej nasze ciało jest nagrzewane powierzchniowo (z ograniczonym wnikaniem wewnątrz). Ciało by się ochłodzić, poci się i na inne sposoby ogranicza dostęp do siebie zbyt wysokiej temperatury. W saunach na podczerwień ani pocenie się, ani silniejsze peryferyjne krążenie nie jest barierą – mamy do czynienia z efektem głębokiego ciepła. Efektem jest większy spadek ilości tłuszczu (nie tylko wody) w bardziej komfortowych warunkach (niższa temperatura) niż w przypadku saun tradycyjnych. W trakcie sesji w kabinie infrared zwiększa się przyswajalność tlenu, a tym samym poprawia ukrwienie. Uwalniane zostają toksyny, tłuszcz i woda. Skóra zostaje oczyszczona, staje się miękka i elastyczna. W widoczny sposób zmniejsza się cellulit, a skóra się ujędrnia i poprawia jej koloryt. Sauny na podczerwień, czyli tzw. kabiny infrared są nowością na polskim rynku. W saunach tych, zamiast tradycyjnego pieca wytwarzającego parę wodną znajdują się promienniki podczerwieni. Sauna tradycyjna to temperatura zbliżona do 100°C i gorąca para. Pobyt w niej to dla wielu przyjemność – ale wejście do niej stanowi czasem zbyt duże wyzwanie. I na pewno nie jest dla każdego – musisz być zdrowy by z niej korzystać. W saunie infrared temperatura sięga ok. 50°C. Pobyt w niej jest na tyle nieabsorbujący, że można korzystać z niej codziennie. Nie ma przeciwwskazań, by korzystały z niej dzieci, czy osoby starsze (nawet z chorobami krążenia).

Doskonały wypoczynek przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej.

PRZECIWWSKAZANIA:

 • CHOROBY SKÓRY: z owrzodzeniami, ropne
 • CHOROBY NEUROLOGICZNE: padaczka
 • STANY PSYCHOTYCZNE
 • PROBLEMY Z NADMIERNYM KRWAWIENIEM
 • GRUŹLICA
 • CHOROBA NOWOTWOROWA
 • CHOROBY ZAKAŹNE ORAZ ICH NOSICIELSTWO
 • JASKRA
 • STANY PO PRZEBYTYM ZAWALE SERCA, CHOROBA WIEŃCOWA, MIAŻDŻYCA, ZAKRZEPOWE ZAPALENIE ŻYŁ
 • GRZYBICA
 • CIĄŻA

 

Zasady korzystania z sauny

 1. Przed skorzystaniem z sauny należy załatwić potrzeby fizjologiczne i wziąć prysznic
 2. Nie można korzystać z sauny na czczo lub z nadmiernie napełnionym żołądkiem
 3. Przed zabiegiem nie należy stosować kremów i balsamów-powoduje to zmniejszone wydzielanie potu
 4. Tuż przed zabiegiem nie należy pić kawy, mocnej herbaty i alkoholu
 5. Jeśli jesteś przemęczony i zestresowany przełóż zabieg na inny dzień
 6. Z sauny najlepiej korzystać nago
 7. W czasie zabiegu należy leżeć tylko na rozłożonym ręczniku -nie należy leżeć bezpośrednio na deskach
 8. Po skorzystaniu z sauny należy wziąć na przemian zimny i ciepły prysznic
 9. Nie wchodzić do sauny z wilgotnymi włosami
 10. Po zabiegu należy odpocząć
 11. Utracone płyny uzupełniamy zaraz po kąpieli
W Oferta |